Gjëra interesante për bubullimën - OK KIDS - Kosova Sot
Gjëra interesante për bubullimën

Gjëra interesante për bubullimën

Bubullimat fillojnë kur një re grumbullore bëhet tepër e madhe. Retë e tilla krijojnë bubullima, vetëtima, shi të rreptë, apo stuhi ere, por mund të shkaktojnë edhe tornado shkatërrimtare. Rreth 40,000 bubullima ndodhin çdo ditë në botë – kryesisht në vendet tropikale, ku ajri është tepër i nxehtë dhe i lagësht, trasmeton gazeta Kosova Sot

(Kosova Sot)

14 orë e 52 minuta më parë
17/12/18