Reçeta - Kosova Sot
Reçeta
Reçeta

Receta e Cekës: Ajvar me speca të pjekur

PËRBËRËSIT:  15 kg speca, 8 dkg vaj, 2 lugë sheqer, kripë sipas shijes, një 1 lugë esencë uthulle. Specat e larë dhe të pastruar nga farat, piqen, qërohen dhe bluhen në makinë mishi. Në tenxhere me fund masiv nxehen 2 dcl vaj, pastaj hidhet masa e specave të bluar. Hajvari përzihet kohë pas kohe dhe vlon gjersa të avullojë lëngu. Hidhet kripë sipas shijes, pjesa e mbetur e vajit, dhe sa të marrë edhe një...

Reçeta

Reçeta e Cekës- Savarin me rrush të tharë

PËRBËRËSIT PËR BRUMIN: 350 gr. miell, 1/2 qeskë maja, 4 lugë...

Reçeta

Reçeta e Cekës: Role mishi e mbushur

PËRBËRËSIT: 1, 5 –2 kg. mish viçi nga pjesa e barkut pa kocinjë....

Reçeta

Reçeta e Cekës: Sup krem me rrënjë selinoje

PËRBËRËSIT: 1. 5 lit ujë, 1 rrënjë selinoje, 2 karota, 1 patate, 2...

Reçeta

Receta e Cekës - Gurabi roladë

PËRBËRËSIT: 2 vezë, • 2 filxhan të kafës...

Reçeta

Reçeta e Cekës - Palëpetë me mish të bluar

PËRBËRËSIT: 1/2 kg mish të bluar, 3 qepë, 4 vezë të ziera...

Reçeta

Receta e Cekës - Ramstek i marinuar

PËRBËRËSIT: 1 kg. mish i pastruar nga zhapat, 6 lugë vaj, 1 lugë...

Reçeta

Reçeta e Cekës: Sallatë me aromë grejpfruti

Reçeta e Cekës: Sallatë me aromë...

më të lexuarat

1.

Reçeta e Cekës: Kr...

20 orë e 41 minuta më parë
2.

Receta e Cekës: Sar...

20 orë e 28 minuta më parë
3.

Receta e Cekës: Kek...

18 orë e 59 minuta më parë
4.

Receta e Cekës- Kry...

19 orë e 20 minuta më parë
5.

Receta e Cekës - Ra...

12 orë e 36 minuta më parë

instagram

Më shumë