- Shëndetësia - Kosova Sot
LËNGU QË PO BËN ÇUDINË, SHKRIN DHJAMIN NË BEL DHE UL YNDYRËN NË GJAK

LËNGU QË PO BËN ÇUDINË, SHKRIN DHJAMIN NË BEL DHE UL YNDYRËN NË GJAK

Lufta me kilogramët shtesë për shumicën është luftë dhe sfidë. Në vend se të mendoni për veshjen e duhur, mendoni si t'i maskoni vendet me dhjamë. Krejt çfarë ju nevojitet është një lugë uthull molle, pak speca të kuq djegës në formë të bluar dhe lëngu dhe lëvorja e një limoni. Përgatitja: Bluani lëvoren e limonit dhe përzieni me 240 mililitra ujë të vluar. Pas dhjetë minutave shtoni lëngun e limonit dhe specat e bluar bashkë me uthullën e mollës. Përzieni para secilës gllënjkë, e pini pas secilës shujtë.

 

 

(Kosova Sot)

6 orë e 20 minuta më parë
17/02/19