McGregor kërkon falje për shtyrjen e gjyqtarit dhe goditjen e një zyrtari në ‘Bellator 187’ (Foto/Video) - Sport - Kosova Sot
McGregor kërkon falje për shtyrjen e gjyqtarit dhe goditjen e një zyrtari në ‘Bellator 187’ (Foto/Video)

McGregor kërkon falje për shtyrjen e gjyqtarit dhe goditjen e një zyrtari në ‘Bellator 187’ (Foto/Video)

Conor McGregor ka kërkuar falje për veprimet e tij në ‘Bellator 187’, ku e ka shtyrë gjyqtarin Marc Goddard dhe e ka goditur një zyrtar tjetër.

Kampioni i UFC-së bëri skena të krisura në Dublin, kur hyri në tetëkëndësh për të festuar me shokun e tij, Charlie Ward, ndërsa tani rrezikon që të suspendohet nga meçet.

Të hënën, ai e publikoi një kërkimfalje, mirëpo shumë shpejt e fshiu. Ndërsa të martën e ka postuar një tjetër kërkimfalje për sjelljen e tij.

“Me sinqeritet kërkoj falje për sjelljen time në duelin e fundjavës së kaluar në Dublin”.

“Teksa desha që ta mbështes një shok besnik, lejova që emocionet të më kaplonin dhe e teprova”.

“Si një kampion i shumëfishtë i UFC-së, producent ekzekutiv, shembull dhe figurë publike, duhet ta mbaj veten në standarde më të larta”, ka shkruar mes tjerash irlandezi.

Ai më tej ka theksuar se veprimet e tij ishin nxitur nga vendimi i padrejtë i gjyqtarit, ndërkohë që u ka kërkuar falje të gjithë zyrtarëve të përfshirë në këtë ngjarje.

“Gjithmonë kam mësuar nga gabimet e mia dhe njësoj do të ndodhë edhe tash”, ka thënë McGregor.

 

I sincerely apologize for my behavior at last weekends fight event in Dublin. While trying to support a loyal teammate and friend, I let my emotions get the best of me and acted out of line. As a multiple weight UFC champion, executive producer, role model and public figure, I must hold myself to a higher standard. The referee Marc Godard was making a horrendous decision in trying to pick an unconscious fighter up off the floor and force the fight to continue into the second round. Even against the wishes of the said fighters coach. The fight was over. After witnessing my fighter in a fight where the worst happened and the opponent passed away from his injuries on the night, I thought the worst was about to happen again, and I lost it and over reacted. I am sorry to everyone. I sincerely apologize to the Director of the Mohegan Tribe Department of Athletic Regulation, Mike Mazzulli, all the officials and staff working the event, Andy Ryan and his fighter John, two stonch ones that put up a great fight every time. That side will always have my respect, and lastly every one of my fans. I love yous all! I’ve always learned from my mistakes and this will be no different.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

(Kosova Sot)

11 orë e 18 minuta më parë
12/12/18