Baras në miqësoren e luksit ndërmjet Gjermanisë dhe Francës - Sport - Kosova Sot
Baras në miqësoren e luksit ndërmjet Gjermanisë dhe Francës

Baras në miqësoren e luksit ndërmjet Gjermanisë dhe Francës

Gjermania dhe Franca kanë barazuar 2:2 në miqësoren e zhvilluar në Koln

Kombëtarja e Gjermanisë dhe ajo e Francës kanë barazuar 2:2 në miqësoren e luksit të zhvilluar në Rhein Energie Stadion.

Golat për Gjermaninë i shënuan Timo Werner dhe Stindl, ndërsa të dy golat për Francën i shënoi sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette.

Të dy trajnerët në këtë ndeshje nuk luajtën me formacionet më të mira, pasi dëshironin t’i provonin disa lojtarë të rinj. 

 

(Kosova Sot)

21 orë e 38 minuta më parë
13/12/18