- Sport - Kosova Sot
Allegri refuzon të flet për transferimin e Concelos

Allegri refuzon të flet për transferimin e Concelos

Trajneri i Juventusit Max Allegri ka treguar se ata janë afër për të nënshkruar me Joao Concelo, i cili kaloi sezonin e kaluar në Inter si lojtar i huazuar

“Mendoj që ai është një lojtar i Valencia”, ka thënë ai.

Portugezi që luan në krah të mbrojtjes, ka impresionuar me paraqitjet e tij në San Siro, por Nerazzurri nuk do të mund ta blejnë atë për 40 milionë euro sa është klauzola e tij.

Tani Juve dhe Wolverhampton Wanderers janë duke e kërkuara atë me një çmim më të ulët, por drejtorët e Valencias, Mateu Alemany dhe Pablo Longoria thuhet se ishin sot në Milano për të diskutuar transferimin e tij.

“Ai ishte i mirë me Interin sezonin e fundit. Luciano Spalletti me të vërtetë e ndihmojë atë, por mendojë që ai është lojtar i Valencias. Kështu mendojë unë”. 

 

(Kosova Sot)

5 orë e 36 minuta më parë
20/02/19