'Kallet' Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë - Sport - Kosova Sot

'Kallet' Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi

Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1.

Ata do të ndeshën në finale me Francën.

Golat për kroatët i shënuan Mandzukic dhe Perisic, kurse për Anglinë Trippier.


 

 

(Kosova Sot)

18 orë e 57 minuta më parë
20/01/19