Mësohet data e rikthimit të Contit - Sport - Kosova Sot
Mësohet data e rikthimit të Contit

Mësohet data e rikthimit të Contit

Megjithatë rikthimi i Andrea Contit do të shtyhet deri në muajin janar.

Conti nuk ka mundur që të paraqitet me Milanin në stinorin e kaluar për shkak të lëndimit në ligamentet e gjurit dhe pastaj ka përjetuar edhe një lëndim tjetër që e shtyri rikthimin e tij të shumëpritur nga tifozët milanist.

Ish-mbrojtësi i krahut të djathtë i Atalantas, është paraparë që të rikthehet në shtator ose tetor, mirëpo tani mjekët thonë se rikthimi i tij me gjasë do të jetë Superkupa kundër Juventusit më 13 janar, 2018.

24-vjeçari iu bashkua Milanit në verën e kaluar nga Atalanta për 24 milionë euro. 

(Kosova Sot)

23 orë e 15 minuta më parë
21/01/19