Allegri optimist: Koha për të triumfuar në Evropë - Sport - Kosova Sot
Allegri optimist: Koha për të triumfuar në Evropë

Allegri optimist: Koha për të triumfuar në Evropë

Juventusi vazhdon t’a thotë fjalën kryesore në Apenine.

‘Zonja e Vjetër’ ka triumfuar në shtatë vitet e fundit në Serie A, derisa është në rrugë t’a marr edhe titullin e tetë.

Por ka qenë trajneri i kësaj të fundit, Masimiliano Allegri ai i cili ka thënë se ka ardhur koha që të përqendrohen në Evropë.

Strategu italian dëshiron me patjetër të fitojë Ligën e Kampionëve, para se të largohet nga ‘Allianz Stadium’, dhe kështu të fillojë një aventurë të re në karrierën e tij.

Gjithsesi mbetet të shihet nëse bianconerët do t’ia arrijnë qëllimit pas shumë vitesh.

 

(Kosova Sot)

22 orë e 5 minuta më parë
13/12/18