Inter beson se do të rinovojë me Skriniarin dhe Icardin - Sport - Kosova Sot
Inter beson se do të rinovojë me Skriniarin dhe Icardin

Inter beson se do të rinovojë me Skriniarin dhe Icardin

Inter beson se shumë shpejt do të rinovojë kontratat si me Milan Skriniar ashtu edhe me Mauro Icaridn

Sipas Calciomercato, pavarësisht interesit për të dy lojtarët, ata pritet që të vazhdojnë me skuadrën momentale.

Skrianiar nuk ka një klauzolë lirimi, por Icardi ka, megjithatë klubi nuk është në panikë.

Pritet që Icardit ti ofrohet kontratë më 6 milionë euro pagë në vit për sezon që do të jetë e mjaftueshme për Icardin, ndërkaq klubi vlerëson së katër milionë për Skriniar po ashtu janë të mjaftueshme. 

 

(Kosova Sot)

2 orë e 4 minuta më parë
21/01/19