PSG fiton kundër Orleans, kalon në çerekfinale pas ndeshjes në Paris

• 18 December 2018 - 23:57

Paris Saint-Germain e ka mundur sonte me rezultat 1-2 skuadrën modeste nga Liga dytë e Frances US Orleans në kuadër të Kupës së Ligës në Francë. PSG-së i duhet edhe një ndeshje në Paris për ta konfirmuar vetën në çerekfinale të kësaj kupe

Ka përfunduar me rezultat 1-2 ndeshja në mes të US Orleans dhe Paris Saint-Germain.

Pjesa e parë ishte më e mirë për PSG të cilët edhe shënuan në minutën e 41 pas një goli me parabollë të Cavani.

Me këtë rezultat përfundon me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë Orleans reagoi dhe barazoi rezultatin në minutën e 69-të, ku golashënues ishte Lopy.

Por, PSG kthen rezultatin pasi që shënon në minutën e 81-të.

I riu Diaby shënon golin e dytë pasi që kalon pothuajse tërë mbrojtjen e Orleans.

Për kalim në çerekfinale, PSG duhet të luajë edhe një ndeshje në Paris që ta konfirmoi atë.