Pamje nga vendi i rrëzimit të aeroplanit në Rusi (VIDEO) - TV - Kosova Sot
Pamje nga vendi i rrëzimit të aeroplanit në Rusi (VIDEO)

Pamje nga vendi i rrëzimit të aeroplanit në Rusi (VIDEO)

Një aeroplan i tipit Antonov AN-148 i cili kishte rreth 71 pasagjerë u përplas pak kohë pas ngritjes nga aeoroporti i Moskës.

Sipas Ministrisë së Emergjencave ruse thuhet se po verifikon raporte se An-148 është rrëzuar jashtë Moskës .

Aeroplani i drejtuar ngakompania ajrore  ‘Saratov Airlines’ dhe që mbante 65 pasagjerë dhe gjashtë nga ekuipazhi, u zhdukën pak pas ngritjes nga aeroporti i Mosodës në Domodedovo, tha një burim i shërbimeve emergjente për mediat ruse.“Aeroplani thuhet se u rrëzua jashtë fshatit Argunovo [në rajonin e Moskës],” tha burimi për agjencinë e lajmeve Interfax. “Ekuipazhi dhe pasagjerët nuk kishin shanse.”

Për më shumë ja pamjet e publikuara më poshtë:

(Kosova Sot)

8 orë e 5 minuta më parë
11/12/18