Momenti kur gjarpri gllabëron gjelin dhe...(VIDEO) - Lajme - Kosova Sot
Momenti kur gjarpri gllabëron gjelin dhe...(VIDEO)

Momenti kur gjarpri gllabëron gjelin dhe...(VIDEO)

Kjo video tregon momentin kur një gjarpër piton 5 metra i gjatë gllabëron një gjel. Është e pabesueshme se si ky zvarranik arrin të gllabërojë një shpend të këtyre përmasave.

Por, “vakti ushqimor” i është ndërprerë, pasi u zbulua nga pronari i fermës në Tajlandë.

Ai njoftoi ekipet e specializuara për kapjen e gjarpërinjve. Këta të fundit, e detyruan gjarprin që të nxjerrë gjelin që kishte gëlltitur.

Një pitoni zakonisht i duhen rreth dy javë për të tretur një ushqim me të tillë madhësi.

 

 

(Kosova Sot)

11 orë e 55 minuta më parë
10/12/18