- Astro - Kosova Sot
SI JENI TË VARUR NDAJ NJË LIDHJE SIPAS SHENJËS SË ZODIAKUT

SI JENI TË VARUR NDAJ NJË LIDHJE SIPAS SHENJËS SË ZODIAKUT

A keni menduar ndonjëherë se sa jeni të varur ndaj lidhjeve sipas shenjës së Zodiakut? Ne të gjithë dashurohemi në njerëz të ndryshëm, kështu që ka kuptim se do të varemi nga aspekte të ndryshme për të qenë në një lidhje

DASHI

Jeni të përsosur dhe kështu jeni bërë të varur në lidhjet tuaja me qëllim që lidhjen tuaj ta bëni më të adhuruarën në rrethin tuaj shoqëror. Madje këtë e shihni si një lloj gare apo si një lloj konkurrence.

DEMI

Jeni një lloj i vajzës që shkoni në krejt ose asgjë, kështu që dhënia pas lidhjes tuaj vjen nga fakti se nuk mund të ndihmoni, por e hidhni krejt jetën në të. Nuk ka diçka të tillë në librin tuaj që të jesh modeste.

BINJAKËT

Fakti se jeni të varur nga lidhjet vjen pikërisht nga fakti se ju nuk dëshironi që të jeni vetë, nuk jua do vetminë. Në qasjen tuaj nuk ka asgjë më të keqe se mos ta kesh dikë afër për ta ndarë jetën bashkë me të, kështu që qëllimi kryesor është ta gjeni atë person për ta mbushur atë hapësirë.

GAFORRJA

Të gjitha gaforret janë shumë besnike dhe lojale karshi miqve të vet, kështu që kur ndjeni nevojën që të kaloni më shumë e më shumë kohë me personin tuaj, sikurse jeni në nivelin e njëjtë duke kaluar kohë me miqtë tuaj më të mirë, kjo është kur varësia e vërtetë ndërhyn.

LUANI

Varësia juaj në marrëdhënie rrjedh nga fakti se ju dëshironi që të trajtoheni si një mbretëreshë e vërtetë. Në mendjen tuaj ju e dëshironi botën dhe se nuk do të ndaloni ta kërkoni atë derisa ta keni në duart tuaja.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat kënaqen në jetën e beqarisë, por kur e gjeni dikë me të cilin apo nga i cili vareni në lidhje, ai duhet të jetë aq i veçantë sa për t'ju larguar nga rutina e beqarisë dhe jetës tuaj.

PESHORJA

Varësia juaj në lidhje vjen nga fakti se ju dëshironi të keni të gjitha gjërat tradicionale në jetë. Nuk dëshironi asgjë më pak se 2 apo 4 fëmijë, një shtëpi dhe një qen dhe në mendjen tuaj, secila lidhje është kyçe për këtë.

AKREPI

Ju nuk mëtoni që të dashuroheni shumë dhe të bini te njerëzit, kështu që kur e ndjeni këtë se një dozë varësie po e ndjeni ndaj një personi të caktuar, atëherë do ta dini se kjo është reale dhe prej së vërteti.

SHIGJETARI

Ju jeni një nga shenjat më të hershme se jeni të varur ndaj lidhjes aktuale, thjesht për faktin se ju lulëzoni nga vëmendja, dhe partneri i ri gjithmonë do të jetë aty për t'jua siguruar atë vëmendje.

BRICJAPI

Varësia juaj qëndron në fiksimin tuaj me vetëkontrollin. Jeni të dhënë pas faktit dhe tentoni që ta mykni lidhjen tuaj ashtu siç ju dëshironi dhe kjo është mirë dhe keq me kalimin e kohës.

UJORI

Ju thjesht jeni të varur nga dashuria dhe ndjenja se të jesh në dashuri ju trazon nga brenda. Është ndjenja sikur po ecni përjetësisht në ajër sa herë që jeni në një lidhje.

PESHQIT

Juve ju nevojitet pak më shumë kohë për t'u hapur, por kur ta keni bërë një gjë të tillë, bëheni të varur për të përkrahur dhe kuptuar atë se e keni një partner të shkëlqyeshëm. 

 

(Kosova Sot)

9 orë e 10 minuta më parë
20/02/19