- Astro - Kosova Sot
PËRSE MENDONI SE NUK JU DASHUROJNË, SIPAS SHENJAVE TË ZODIAKUT

PËRSE MENDONI SE NUK JU DASHUROJNË, SIPAS SHENJAVE TË ZODIAKUT

Është një fakt aspak i mirë për njerëzimin dhe shoqërinë, por ka shumë femra dhe vajza të reja në mbarë botën që nuk ndihen se dikush i dashuron. Nëse keni pasur përvojë të keqe nga lidhja paraprake apo ndiheni nuk ishit kurrë në lidhje, kjo ndjenjë nuk është e mirë për të jetuar me të. Ja përse ju mendoni se nuk ju duan, sipas shenjave të Zodiakut. 

DEMI Është diçka që ju e dini për veten tuaj, por nuk mund ta ndryshoni me efikasitet. Nuk ju pëlqen ta pranoni, por nganjëherë ju jeni një lloj bushtre.

DASHI E ndjeni të ngecur në të kaluarën tuaj, duke u përqendruar në lidhjen që ju ka ndarë përgjysmë. ju kurrë nuk do të ndiheni e dashur nga dikush derisa ta lini të kaluarën prapa dhe të ecni tutje.

BINJAKËT Në përgjithësi nuk ndiheni e sigurt dhe kjo lloj pasigurie manifestohet te ju duke mos u besuar njerëzve që ju komplimentojnë në baza ditore. Kjo ju vjen përreth si një rezervë.

GAFORRJA Ju shpenzoni shumë kohë duke u brengosur rreth asaj se çfarë të tjerët mendojnë për juve. Të ngecur në perceptimet e të tjerëve gjithmonë do të përfundoni me një shkallë të vetëurrejtjes. LUANI Ju njiheni i një kritike e ashpër, kështu që nëse ndodh diçka, ju ndiheni njëqind herë më keq se gjithë të tjerët përreth jush. Perceptimi juaj i dështimeve tuaja është tepër i lartë.

VIRGJËRESHA ju jeni duke u përqendruar për së tepërmi në mangësitë tuaja dhe ia pamundësoni vetes që të shihni forcën tuaj. Kjo është shumë keq për faktin se si Virgjëreshë mund të keni më shumë të mira se mangësi.

PESHORJA Së fundi me gjasë keni humbur kontakt me një nga miqtë tuaj të vjetër dhe kjo përfundimisht sjell ndjenjat e vetmisë, që për një moment duket se do të jenë gjithmonë të tilla. Por nuk do të jetë ashtu.

AKREPI Ju zakonisht mëtoni të keni shumë barrë mbi veten tuaj nga e kaluara e jetës tuaj, që do të thotë se gjithmonë mendoni për kohën e keqe që keni pasur dikur në vend se të shikoni nga përpara për kohërat e mira që po vijnë.

SHIGJETARI Ju jeni person shumë i edukuar që mbështetet te logjika, e ambicia për të qenë e dashur padyshim është diçka që përfshin shumë shpresë dhe optimizëm të verbëruar. Këto gjëra domosdoshmërish janë natyrale që ju të fitoni.

BRICJAPI Keni qenë të zhgënjyera shumë herë në jetën tuaj dhe ka rezultuar në zemrën tuaj duke ju ftohur. Disa përvoja të këqija në jetën tuaj ju kanë dërguar drejt spekticizmit.

UJORI Kishit përvoja aspak të mira nga e kaluara kur mirësia juaj kishte përparësi dhe si rezultat i kësaj nuk jeni aspak në vullnet që të jeni përsëri me dikë.

PESHQIT Njerëzit pëlqejnë të jenë miku juaj, por se kurrë nuk do të jeni në gjendje të largoheni nga zona të miqve me dashurinë tuaj. Shumica nga kjo mund të jetë e kuptueshme kur një person vë në pyetje dashurinë e tij.


(Kosova Sot)

16 orë e 38 minuta më parë
20/02/19