Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, ai gjatë aktit përdori dhe granatë - Lajme - Kosova Sot
Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, ai gjatë aktit përdori dhe granatë

Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, ai gjatë aktit përdori dhe granatë

Gjinekologu Premtim Gojani është plagosur me tre plumba nga dhëndri i tij, Faton Fetiu nga Gjakova. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së martës, pranë shtëpisë së mjekut kosovar, në lagjen Marigona të komunës së Graçanicës.

64 vjeçari që plagosi gjinekologun u vetëdorëzua me të qëlluar atë para shtëpisë.

I dyshuari Faton Fetiu është me prejardhje nga Gjakova, ndërsa ka nënshtetësi amerikane.

Policia e Kosovës në vendin e ngjarjes ka gjetur edhe një granatë dore të pashpërthyer, të cilën e kishte më vete i dyshuari. 

Granata është larguar nga njësiti i specializuar për deminim i policisë.

Po ashtu, PK ka njoftuar se në vendin e ngjarjes ka gjetur dhe konfiskuar edhe armën e zjarrit me të cilin dyshohet të jetë përdorur gjatë plagosjes, një elektroshok, pesë gëzhoja dhe 2 fishekë. 

Gjinekologu Premtim Gojani raportohet se po lufton me jetë nga plagët e marra, derisa ndodhet në sallen e operacionit në Spitalin Amerikan.

(Kosova Sot)

19 orë e 38 minuta më parë
10/12/18