Arbnora Dobraj ishte viktimë e mashtrimit të një shtetasi rumun - Lajme - Kosova Sot
Arbnora Dobraj ishte viktimë e mashtrimit të një shtetasi rumun

Arbnora Dobraj ishte viktimë e mashtrimit të një shtetasi rumun

Ditë më parë ishte zhdukur, por tashmë i është kthyer familjes së saj.

Vajza 22 vjeçare nga Skenderaj, Arbnora Dobraj, mësohet se ishte objekt i mashtrimit të një rrjeti trafikantësh në Ballkan.

Ajo ishte viktimë e një shtetasi rumun, me inicialet S. F., identitet i njohur për redaksinë, i cili merret me fotografi, kinematografi dhe filma të metrazhit të shkurtër në Bukuresht.

Së bashku, sipas të dhënave kufitare, ata ditë më parë kishin udhëtuar edhe drejtë Maqedonisë.

(Kosova Sot)

18 orë e 34 minuta më parë
13/12/18