Arbër Zeneli gol dhe asist për Heerenveen - Sport - Kosova Sot
Arbër Zeneli gol dhe asist për Heerenveen

Arbër Zeneli gol dhe asist për Heerenveen

Sulmuesi i Kosovës, Arbër Zeneli është duke shkëlqyer në ndeshjen e parë të SC Heerenveen që është duke e zhvilluar kundër PEC Zwolle

Kosovari gjatë kësaj ndeshje ka shënuar golin e tretë në minutën e 43’të, derisa ka asistuar në golin e parë në minutën e 32 ku golashënues ishte Thorsby.

Heerenveen është duke fituar derisa është duke fituar më rezultat 3-2 derisa ka mbetur me një lojtarë më pak nga minuta e 55’të, ku Morten Thorsby u ndëshkua me të.

 

(Kosova Sot)

7 orë e 25 minuta më parë
17/12/18