Nora dhe Distria në çerekfinale të Grand Prix-it në Uzbekistan - Sport - Kosova Sot
Nora dhe Distria në çerekfinale të Grand Prix-it në Uzbekistan

Nora dhe Distria në çerekfinale të Grand Prix-it në Uzbekistan

Xhudistet kosovare, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, e kanë nisur shumë mirë rrugëtimin e tyre në garën e Taxhikistanit

Të dy xhudistët kosovare kanë arritur që të jenë në çerekfinale të këtij turneu.

Në raundin e dytë, Distria Krasniqi shënoi fitore kundër izraelites Tamar Malca kurse Nora Gjakova mposhti garuesen nga Venezuela, Wisneybi Machado.

Majlinda Kelmendi pritet që të del në ring pas pak ku do të ndeshet në çerekfinale të këtij turneu. 

 

(Kosova Sot)

2 orë e 43 minuta më parë
21/01/19