Dossier - Kosova Sot

Ish-byroisti tregon burgun e Nanos dhe Nexhmijes: Fatosi i tha gruas së Enverit ‘ik mos më çaj…’ (E plotë)

Dossier >

ARISTIR LUMEZI Rrëfimin e tij për gazetën “Panorama”, ish-anëtari i Byrosë Politike e mbyll me disa kujtime nga vitet që kaloi në burg gjatë qeverisjes së parë të...

21 orë e 55 minuta më parë

Rrëfimi i rrallë: Si u formuan trupat sambiste dhe detyrat e tyre “tepër sekrete”

Një bërthamë e posaçme, me policë sambistë. Kjo...

22 orë e 52 minuta më parë

Si e përdori Duçja Skënderbeun për të sulmuar Greqinë në 1940

YLLI POLOVINA/ Në 26 tetor 1940, e shtunë, fillimisht,...

22 orë e 44 minuta më parë
Më shumë