Shëndetësia - Kosova Sot
Shëndetësia
Shëndetësia

Pi çaj që të jesh i lumtur, i shëndetshëm, i dobët! Zbuloni cilin duhet të konsumoni

Me siguri shumë prej jush e shohin çajin si një pije qetësuese dhe të shëndetshme. Pa dyshim që ka vetëm efekte pozitive edhe kur vjen fjala për t’u dobësuar e vëmë në krye të listës. Nëse doni të keni çdo vlerë ushqyese dhe të keni përfitimet maksimale nga çaji duhet të përdorni atë jeshil. Ai qetëson dhe kontribuon në jetesën e shëndetshme. Nëse preferoni kamomilin, përdoreni...

Shëndetësia

Duke i bërë masazh kësaj pike të caktuar hiqni stresin dhe shumëçka tjetër

Në bazë të shkathtësive tradicionale kineze të akupresurës, në...

Shëndetësia

Pini çdo ditë çajin nga hithrat, sepse shëron dhe pastron trupin nga helmet

Hithrat janë të pasura me vitamina, minerale dhe materie shëruese. Gjethja e...

Shëndetësia

A e dini se cilët janë antibiotikët natyralë? Nëse jo, ja ku i keni më poshtë

 Antibiotikët natyralë nuk shkaktojnë rezistencë bakteriale. Janë...

Shëndetësia

Plot 12 ditë kishte konsumuar hurma, rezultatet kanë mahnitur botën

Hurmat janë pemë shumë popullore dhe e shëndetshme. Një grua nga portali...

Shëndetësia

Receta më e shpejtë për heqjen e dhjamit, mund t'i humbni 15 kilogramë për 1 muaj

Lëngu që jua sjellim përmes kësaj recete, është treguar shumë...

Shëndetësia

Ushqimet që e nxitin trupin t'i shkrijë kaloritë

Ushqimet me "ekuilibër negativ të kalorive" nuk ekzistojnë, por...

Shëndetësia

ILAÇET SHTËPIAKE QË HEQIN GURËT NGA VESHKAT

Këto ilaçe natyrale shtëpiake vërtet kanë efekt për të hequr...

më të lexuarat

1.

Plot 12 ditë kishte...

20 orë e 59 minuta më parë
2.

JA KUSH NUK DUHET TA...

22 orë e 27 minuta më parë
3.

Ilaçi më i fuqish...

22 orë e 21 minuta më parë
4.

Kura natyrale që la...

2 orë e 8 minuta më parë
5.

Para gjumit përdore...

4 orë e 53 minuta më parë

instagram

Më shumë