Shëndetësia - Kosova Sot
Shėndetėsia
Shėndetėsia

Ēfarė i ndodh trupin nėse ēdo ditė i hani 5 kėrpudha?

Kërpudhat do të ishte mirë t'i hani për çdo ditë. Antioksiduesit që i përmbajnë ndikojnë pozitivisht në organizëm. Edhe porcionet e vogla të kërpudhave, nëse konsumohen përditë, mund të ndikojnë në shëndet. Studimet tregojnë se kërpudhat janë burim për antioksiduesit që në mënyrë të hatashme parandalojnë demencën, sëmundjet e zemrës dhe kancerin. Hulumtuesit nga...

Shėndetėsia

Kjo ėshtė mėnyra mė e lehtė pėr ta pastruar trupin nga helmet dhe pėr ta shpėtuar shėndetin

Kjo pije shumë e rëndë- sishme mund t'ju ndihmojë ta pastroni...

Shėndetėsia

SELINO E RUAN ZEMRĖN

Rrënja e selinos duhet të jetë i përfshirë në menynë tuaj...

Shėndetėsia

ZBULIMI I PABESUESHĖM I SHKENCĖTARĖVE: KJO BIMĖ MUND TĖ SHKATĖRROJĖ QELIZAT E KANCERIT?

Shkencëtarët punojnë në terapinë e re për shërimin e kancerit...

Shėndetėsia

USHQIMET QĖ E FORCOJNĖ SISTEMIN IMUN

Ushqimi i shëndetshëm dhe i ekuilibruar është i rëndësishëm...

Shėndetėsia

Yndyrnat e kėqija ndihmojnė nė pėrhapjen e kancerit tė prostatės

Së bashku me faktorët gjenetikë ato kontribuojnë në rritjen e...

Shėndetėsia

Tri mite pėr karbohidratet qė duhet harruar pėrgjithmonė

 humë njerëz që luftojnë me mbipeshën fajësojnë...

Shėndetėsia

PĖR SHTATĖ DITĖ HUMBNI PESĖ KILOGRAMĖ ME DY PĖRBĖRĖS QĖ I KENI NĖ SHTĖPI

Japonezi Hitoshi Vatanabe ka shkruar librin në të cilën ai merret për humbjen e...

më të lexuarat

1.

”Gjaku i artė”/ Vetė...

13 orë e 26 minuta më parë
2.

ZBULIMI I PABESUESHĖ...

15 orë e 44 minuta më parë
3.

Lėngu i mėngjesit, q...

23 orë e 22 minuta më parë
4.

RECETA KUNDĖR DHIMBJ...

15 orë e 25 minuta më parë
5.

PĖR SHTATĖ DITĖ HUMB...

11 orë e 21 minuta më parë

instagram

Më shumë