Kosova Sot

Nga kush dhe kujt nė VV iu dorėzuan tre ēelėsa tė shtėpive milionėshe nė Fshatin Ndėrkombėtar?!

Lajme >

Duke e vlerësuar qeverisjen katërvjeçare si plotësisht të dështuar e të inkriminuar në komunën e Prishtinës nga Lëvizja "Vetëvendosje" dhe kreu i komunës, Shpend Ahmeti, me...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Rritet numri i krimeve tė dhunshme nė Amerikė

Përqindja e krimeve të dhunshme, përfshirë sulmet e...

​Putin viziton Turqinė

Presidenti rus, VladimirPutin do të zhvillojë të enjten një...

Basha plas "bombėn": Rama ka korruptuar ndėrkombėtarėt

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur në emisionin...

Veliu premton pėrmisimin e kushteve pėr sportistėt llapjan (Foto)

andidati për kryetar të Komunës së Podujeves nga LDK, Agim...

Rusia akuzon ushtrinė amerikane pėr vrasjen e gjeneralit rus nė Siri

Një zyrtar i lartë rus tha se vdekja e një gjenerali rus...

Mattis: Bomba me hidrogjen nė Paqėsor do tė ishte papėrgjegjshmėri

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis deklaroi sot se një provë...

A do tė bėhesh ndonjė ditė kryeministėr? Pėrgjigjet kėshtu Erion Veliaj

Prej kohësh një debat vijon mes socialistëve se kush do të...

Beqa: Kjo ėshtė skuadra e fitores nė Gjakovė (Foto)

Kryetari i degës se Partisë Demokratike dega në Gjakovë,...

1 EURO =

1.19

USD

130.70

ALL

0.88

GBP

1.15

CHF

7.85

CNY

132.45

JPY

77.22

INR

1.49

AUD

4.20

TRY

4.35

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet hapur dosjet se kush kanė qenė dhe janė spiunė tė UDB-sė nė Kosovė?

 • Po
 • Jo

   Miftari: Sa mė e rėndė akuza, aq mė i rėndė ēmimi i korrupsionit

   Analisti Naim Miftari ka nënvizuar se gjatë këtyre viteve...

   VIP

   Lindita Halimi reklamon prapanicėn (Foto)

   Këngëtarja nga Kosova, Lindita Halimi vazhdon të ‘’provokojë’’ fansat me fotografitë që hedh në Instagram, shkruan gazeta Kosova Sot Online. Ajo ka publikuar disa imazhe në llogarinë e saj personale në Instagram, në të cilat shfaq linjat e saj seksi, veshur në bikini. Linda është shumë e përkushtuar pas palestrës, duke u kujdesur që të jetë gjithnjë në top formë dhe të mos arrijë...

   Shėndetėsia

   Kush nuk duhet ta konsumojė qumėshtin e lopės

   Qumështi është shumë i shëndetshëm dhe ushqyes. Përmban të...

   Shėndetėsia

   Tani ėshtė koha e duhur pėr dietė, qė tė ndryshoni jetėn

   Gjatë verës shpesh u qasemi dietave të ndryshme, në mënyrë që...

   Shėndetėsia

   DIETA ME KUNGULL SHKRIN 8 KILOGRAMĖ PĖR 2 JAVĖ

   Kjo dietë është e përshtatshme për periudhën vjeshtore, marrë...

   Shėndetėsia

   PĖR BEL TĖ HOLLĖ DHE 2 KG MĖ PAK PĖR 7 DITĖ, KONSUMONI KĖTĖ LĖNG

   Ky lëng, përpos se ndihmon në humbjen në peshë, humbjen e yndyrës dhe...

   VIP

   Vajza e Eli Farės fotografohet me armė nė dorė nė mes tė kryeqytetit

   Marina Fara prej kohësh ka fituar një vëmendje të madhe prej rrjeteve sociale,...

   VIP

   Tėrmeti nė Meksikė prek edhe hitin “Despacito”

   Tërmeti i rënë së fundmi në Meksikë ishte ndër më të...

   VIP

   Mimoza dhe Seldi pėrfundimisht nė lidhje? (Foto)

   Dyshja e estradës, Mimoza Shkodra dhe Seldi Qalliu kanë mbushur ballinat e lajmeve...

   Sport
   • Giggs mesazh Berryt pasi ia theu rekordin e madh tė Premierligės

    Gareth Barry sonte ka luajtur ndeshjen e tij të 633 në Premierligë, duke thyer rekordin e Ryan Giggs me 632 ndeshje Vetëm pak minuta pasi Gareth Barry ka thyer rekordin e Ryan Giggs për më së shumti paraqitje...

    Më Shumë
   • “Icardi dėshiron tė qėndrojė pėrgjithmonė te Interi, ėndėrron tripletėn”

    Gruaja dhe agjentja e Mauro Icardti, Wanda Nara ka thënë se sulmuesi argjentinas mund të mbetet si kapiteni i Interit për gjithë pjesën tjetër të karrierës së tij. Reprezentuesi argjentinas ka...

    Më Shumë
   • Formacioni me yjet qė mbesin pa kontrata nė 2018: Messi, Ozil dhe Iniesta janė vetėm disa nga ta

    Shumë yje dhe emra të mëdhenj të futbollit botëror do të mbesin pa kontrata në verën e vitit të ardhshëm, 2018. Vera e vitit 2018 mendohet të jetë shumë e nxehtë sa i...

    Më Shumë

   Ancelotti: Verratti nuk e donte Barēėn, por kontratė tė re

   Carlo Ancelotti ka thënë se mesfushori italian i Paris...

   Formacioni i javės nė Serie A

   Ka përfunduar java e gjashtë e Serie A, ku skuadrat e mëdha si...

   Montella e pranon: Milan i meriton kritikat

   Vincenzo Montella nuk është i lumtur me paraqitjen e skuadrës...

   Agnelli dėnohet me njė vit mos kryerje tė detyrės si president i Juventusit

   Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, është dënuar për...

   ​Maffeo e ndali Messin, shpėrthen nė kritika

   Pablo Maffeo e ndali Leo Messin në ndeshjen Girona –...

   Zidane shokon Perezin

   Zidane nuk dëshiron prurje të reja në afatin kalimtar të...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Shpėtimi i marrėveshjes bėrthamore me Iranin

   Shkruan: Ana Palacio E kziston një rregull i vjetër në...

   Minatorėt tanė, krenaria kombėtare, tė diskriminuar nga qeveria e Kosovė

   SHKRUAN: RESHAT SAHITAJ Demonstratat e studentëve dhe rinisë...

   Trump pėrqafon njė BOTĖ POST-AMERIKANE

   Shkruan: Fareed Zakaria Fjalimi i presidentit Trump në OKB ishte...

   Mos i votoni matrapazėt, rrenacakėt dhe hajnat

   SHKRUAN: RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI Filloi fushata parazgjedhore për...

   Dossier

   Foto e rrallė/ Momenti kur komunistėt arrestojnė At Zef Pllumin

   Historiani dhe studiuesi Kastriot Dervishi, me anë të një statusi në Facebook, sjell në vëmendje goditjen që regjimi komunist i dha At Zef Pllumit. Ai ka shkruar lidhur me momentin kur eshtë arrestuar nga...

   Planeti X

   "Alienėt do tė rikthehen"!

   E rich Von Daniken, autori kontrovers i librit "Chariots of the Gods", parashikon se alienët do të rikthehen brenda periudhës prej 20 vjetëve. Edhe pse teoritë e tij nga shumë akademikë janë...

   "Alienėt do tė rikthehen"!

   E rich Von Daniken, autori kontrovers i librit "Chariots of the...

   Eksperiencat pranė vdekjes: pėrjetim i shkurtėr i amshimit

   Njerëzit, të cilët pretendojnë që kanë parë...

   Alan Godfrey ishte rrėmbyer nga njė UFO e madhe, me formė ovale

   Ky polic britanik ishte në patrullë një natë të...

   Planeti i Nėntė e ka bėrė diellin mė tė pjerrėt pėr 6 shkallė

   Ekspertët besojnë që ylli ynë, Dielli, është...

   Auto&Tech
   Ferrari F12 Berlinetta nga Duke Dynamics (Foto)

   Vetëm 15 njësi do të dalin në treg. Njëherë ishte vetura më e shpejtë e prodhuar ndonjëherë, por prodhimi i F12 Berlinetta ka përfunduar këtë vit duke u zëvendësuar me 812...

   Më Shumë

   Me kėtė metodė mund ta forconi shpejtėsinė e WiFi-sė

   Vendi ku e vendosni ruterin e wireless-it është pjesa më e...

   Nuk po ju hapet Facebook Messenger? Ja si ta rregulloni

   Facebook Messenger duket se është duke pasur probleme në...

   Bota online ende se ka vrarė televizorin

   Sipas të dhënave nga GlobalWebIndex, është...

   KOSOVA SOT TV
   Shteti fajtor qė u servohet naftė e cilėsisė sė dobėt? (Video)

   Kosova ka derivatet më të këqija në rajon për shkak të neglizhencës së shtetit që nuk kontrollon kompanitë e derivateve të naftës. Për shkak të cilësisë së...

   Më Shumë

   Kosovės i duhen reforma tė thella nė drejtėsi? (Video)

   Kosovës i duhen reforma të thella në drejtësi për...

   Ēifti shfrenohet nė piceri, bėjnė seks nė publik pa e “vrarė” mendjen (Video 18 +)

   Një çift i cili ka shokuar me veprimin e tyre të turpshëm...

   OK KIDS
   Ēfarė krijesash janė peshkaqenėt?

   Peshkaqenët mund të gjenden në të gjitha oqeanet e botës. Për shumicën e njerëzve, ekziston vetëm një lloj peshkaqenësh: peshkaqeni i bardhë njeringrënës, i parë në...

   Me Shume

   Pse ėshtė e lagur hunda e qenve?

   Është e mundur që askush nuk e di përgjigjen e kësaj...

   Cili akull shkrihet mė shpejtė?

   Si të veproj? Merrni dy gota të ujit boshe. Njërën prej...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >