Kush e bezdis tenorin? Shpërthen Hushi: Larg meje kurtizane e qelbur - Kulturë - Kosova Sot
Kush e bezdis tenorin? Shpërthen Hushi: Larg meje kurtizane e qelbur

Kush e bezdis tenorin? Shpërthen Hushi: Larg meje kurtizane e qelbur

Pas zhurmës së madhe, morisë së sharjeve e akuzave që pasuan shpethimin e tenorit shqiptar Agim Hushi pas deklarates se tij per largimin nga Shqiperia dhe gjithe zhgenjimin qe mori me vete, nje tjeter mesazh i forte nga ana e tij.

<div class="rc-wc rc-bp rc-uid-73040 rc-g-dl" data-rcp="eyJ3IjoiNzMwNDAiLCJ0IjoicmNfNjg4IiwiYyI6IjE1MDIzNTYyNTc0MjQiLCJ3aWR0aCI6IjEyODAiLCJyZWZlcmVyIjoiaHR0cDpcL1wvb3V0bG9vay5jaW5nZXJyLmNvbVwvd2VibWFpbFwvIn0=" data-rct="1" data-rc-g-dl="1" data-rc-g-d="1" data-rc-g-t="1" data-rc-g-p="1" "="" data-id="73040" data-original_load="eyJzcG9uc29yZWQiOlsyMjAxMTczXX0=" data-refresh="" data-refresh-int="60000" data-view="RzV4Gd7spZLlymnOxlGZEfAAAMqSAWm2NpOZ3CS%2B2nIzpjV0akUBDr%2F8tfrU4mgAzF6Ouu9fHZmoLlt9x5ED9kI3cO8dJ2Wehud3BC8wuWpB2QyHvLa0wDsRRnEsEYfsTwb1NwoUiIR16Vp50yLtOJnandXXEkq6C3ZWsxTjqiMLd8si5DuWw0Oq%2Fk51vdxM3s0fH4vTmwR2%2FhDeHQVCQlOYw3JmbZsyISPXesm3xfK7sYs2ObWPaUBiOq4Je6NO42PlDcjBg4pPpaHwAGqrwaNifWodjoQ9V7SZk472EaOEam6OuGG18igL6XUaKWNdKhg%2FxNCD%2BZY5jQQCpUrCCjaYNbSEw0OhzFL36cptSeGSq%2Fc1sG2C1cX%2B%2FSWLhuiGamOeQ9Xumvmn9N9hn8bjuusMXa3Z9m6dIq11hrEaevCCiohidMrOhx3ithB%2BHI5J0dbZcaec2lnjFa5lEpVRZiwDWDEq6fr6PLXnyMLyD27NUnTKDHUjTCUhYVzVpLTNc2J4MplTAXaq3LD1HITwb5gCGsMpwmsT9dVXmyM%2BEvcRc7IceiAYaZFRM1cdE%2FtPQ4P9EHi3UggA1Yl7rizEfwP1IEwn0ki7ByDbUx03jUXMu3LuR3FF6KDF4x4JuuB64tvKzq%2FOpxLHvBOQp7UCRvx%2FcAOlDeNP%2FLSWjXJZ1n28Kx32%2BCYsM%2B6Syt4uiTPeJzZno%2Bl6GJoHt8SouRAWXOV%2FtLqVA6DHtb8tIV6cf%2Fs%3D" style="box-sizing: border-box; overflow: visible; position: relative; margin: 0px; padding: 0px; visibility: visible; font-size: inherit; line-height: 1; user-select: auto !important;">

Ne nje postim ne faqen e tij ne FB, Hushi shkruan se qe prej atij statusi per largimin, nuk kane reshtur mesazhet ne inbox, mes te cilave edhe nje femer, qe ai e etiketon kurtizane te qelbur qe i bie me qafe dhe nuk e le rehat.

Pa permendur emer, Hushi, pasi thote se e ka bllokuar qe te mos i shkruaje me, ka edhe kete mesazh publik per te, duke shperthyer me fjale fyese.

Postimi i Agim Hushit 

Shkelqimi dhe renia e kurtizaneve!

Mijra e mijra mesazhe ne inboxin tim…
Kaq shume dashuri dhe urime skam marre gjithe jeten sa kam marre keto dite nga atdhetare dhe bashkekombas te mije; ata qe me kuptuan dhe e ndjejne se ne keto dite te nje barbarie te pafre dhe idiote ajo per te cilen une kam nevoje eshte te mbahem fort tek bindjet e mia dhe mosplotesimi i kerkeses se
“patrioteve te medhej”, : te pergjigjem si ikes, mallkues, dreqi vet!
Dhe nje kurtizane “trime”, “e ditur”, heroine e vagines se saj profesionale te qelbur dhe e nje qumeshti gjiri te prishur qe mund te mekoi vetem monstra guxonte te me shkruante perseri!
E blokova dhe po i coj kete pergjigje:
Larg meje dhe jetes time!
Je e denuar te vuash helmin e shpirtit tend katran dhe perbuzjes se dhjetra mijra njerzve qe i trondite me monstruozitetin tend duke vjelle kurtizaneri nga gjithe qenia jote prej shtrige cmirzese duke me ngelur me qafe ne menyre absurde, pa asnje te drejte dhe shkak, duke qene ne punen dhe jeten time!
Larg meje se pervec ketyre fjaleve qe me detyrove te nxjerre porr qe jane te llojit tend dhe te vetmet qe ti mund te kuptosh; nuk ke shanc ne kete bote te me avitesh ; e aq me pak te me prishesh humorin dhe lumturine e arritjeve te mia, te cilat ti as me teleskop nuk do kesh shanc ti prekesh ti dhe kurtizaneria e llojit tend!.
Larg jetes dhe drites time te miresise njerzore me te cilen Zoti me ka mbrujtur!
Larg dashurise time te quajtur Shqiperi dhe artit tim qe prodhon humanizem dhe frymezon shqiptarizen.
Mallkuar qofsh ne mbreterin tende te ligesise!

(Kosova Sot)

1 orë e 21 minuta më parë
18/07/18