Në vend të kafjallit konsumoni këtë "smoothie", është shërues dhe largon shtresat - Shëndetësia - Kosova Sot
Në vend të kafjallit konsumoni këtë "smoothie", është shërues dhe largon shtresat

Në vend të kafjallit konsumoni këtë "smoothie", është shërues dhe largon shtresat

Të gjithë ia kemi lakmi bukurisë dhe linjave trupore të Jennifer Lopez-it, e cila, edhe pse me 47 vjet mbi supe, po shkëlqen me freskinë e saj, e nuk është fshehtësi se këtë freski ua ka borxh ushtrimeve, vallëzimit, por edhe mendimit pozitiv. Por, faktor i rëndësishëm në krejt këtë është edhe ushqimi i ekuilibruar, e aty është dhe një lëng i veçantë. Ajo thotë se mundohet që menyja e saj të jetë e llojllojshme, e pasur me pemë, perime dhe ushqime të shëndetshme. Pos ushqimit, ajo cek një lëng të gjelbër, që është aleati i saj për humbje në peshë,transmeton gazeta Kosova Sot.

PËR KËTË LËNG MAGJIK JU NEVOJITEN:

Proteina në pluhur; Banane; Spinaq; Qumësht; Oriz të zier; Gjalpë nga kikirikët. ky "smoothie" është i pasur me fibra, lëng ky i cili e përshpejton metabolizmin dhe përmirëson tretjen, është i pasur edhe me proteina dhe me aminoacide omega 3, dhe është zëvendësim i hatashëm për shujtë. Do të jeni të ngopur përplot me energji.  

(Kosova Sot)

15 orë e 43 minuta më parë
24/06/18