Lëngu magjik me dy artikuj, që nxit humbjen në peshë - Shëndetësia - Kosova Sot
Lëngu magjik me dy artikuj, që nxit humbjen në peshë

Lëngu magjik me dy artikuj, që nxit humbjen në peshë

Lëngu me xhenxhefil dhe limon, i lehtë dhe i shpejtë për ta përgatitur, është zgjedhje e duhur për pastrimin e trupit nga helmet Përbërësit: - 3 dcl ujë - lëngun e shtrydhur nga gjysmë limoni - 1 cm rrënjë xhenxhefili, transmeton  gazeta Kosova Sot.

Përgatitja: Lëngun e shtrydhur të limonit dhe xhenxhefilin e imtësuar imët i shtoni në një gotë me ujë të vakët. Lëngun e lini të qëndrojë pak, më pas e pini. Ky lëng magjik mundet të shërbejë si detoksim dhe përgatitje për dietë.

(Kosova Sot)

17 orë e 54 minuta më parë
21/04/18