Juve tenton transferimin e Sokratisit - Sport - Kosova Sot
Juve tenton transferimin e Sokratisit

Juve tenton transferimin e Sokratisit

Kampioni italian, Juventus ka humbur njërin ndër mbrojtësit më të mirë në botë.

Leonardo Bonucci vendosi t’i bashkohej Milanit për 42 milionë euro.

Tani ‘Zonja e Vjetër’, është në kërkim të një zëvendësueai për italianin e larguar.

Emri i ri në listën e bardh e zinjve është ai i grekit Sokratis.

Greku ka pasur disa sezone të mira me fanellën e Borussia Dortmundit në Bundesliga.

Sipas mediave gjermane, Juve ka gati 25 milionë euro për tranaferimin e Sokratisit në Torino.

Në rast transferimi te Juventus për grekun do të ishte një rikthim në Serie A.

Ai ka luajtur për Milanin dhe Genoan gjatë viteve 2008-2012.

(Kosova Sot)

15 orë e 0 minuta më parë
19/07/18