​Drejtori i Milanit: Vetëm ky mbrojtës është më i mirë se Bonucci ! - Sport - Kosova Sot
​Drejtori i Milanit: Vetëm ky mbrojtës është më i mirë se Bonucci !

​Drejtori i Milanit: Vetëm ky mbrojtës është më i mirë se Bonucci !

Massimiliano Maribelli ka lavdëruar qendërmbrojtësin italian, Leonardo Bonucci

Drejtori Sportiv i Milanit, Massimiliano Allegri ka thënë se përforcimi i ri i skuadrës së tij Leonardo Bonucci është mbrojtësi i dytë më i mirë në botë.

Ai tha se mbrojtësi më i mirë në botë është kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos.
 

Image

 

 

“Përveç Ramosit, Bonucci është qendërmbrojtësi më i mirë në botë për teknikë dhe karakter. Viteve të fundit ai ka mësuar të jetë një fitues”, tha Maribell. 

(Kosova Sot) 

5 orë e 18 minuta më parë
24/06/18