Baras në miqësoren e luksit ndërmjet Gjermanisë dhe Francës - Sport - Kosova Sot
Baras nė miqėsoren e luksit ndėrmjet Gjermanisė dhe Francės

Baras nė miqėsoren e luksit ndėrmjet Gjermanisė dhe Francės

Gjermania dhe Franca kanë barazuar 2:2 në miqësoren e zhvilluar në Koln

Kombëtarja e Gjermanisë dhe ajo e Francës kanë barazuar 2:2 në miqësoren e luksit të zhvilluar në Rhein Energie Stadion.

Golat për Gjermaninë i shënuan Timo Werner dhe Stindl, ndërsa të dy golat për Francën i shënoi sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette.

Të dy trajnerët në këtë ndeshje nuk luajtën me formacionet më të mira, pasi dëshironin t’i provonin disa lojtarë të rinj. 

 

(Kosova Sot)

4 orë e 44 minuta më parë
21/02/18