Kroacia në finale, e deklason Anglinë - Sport - Kosova Sot
Kroacia në finale, e deklason Anglinë

Kroacia në finale, e deklason Anglinë

Me golin e barazimit të  Persiç 68', dhe golin e fitores nga Manxhukiç në minutën e 108', Kroacia shkon me plot meritë në finale, duke e derguar Anglinë në shtëpi kësaj radhe, shkruan "Kosova Sot Online".

Të Dielen do të ballafaqohen Franca dhe Kroacia në finalen e madhe të Kampionatit Botëror "Rusia 2018".

 

 

 

 

(Kosova Sot)

6 orë e 49 minuta më parë
18/11/18